Netradicinio ugdymo diena

Gruodžio 14-oji Šventosios pagrindinėje mokykloje - netradicinio ugdymo veiklų diena. 5-10 kl. mokiniams tądien įprastas pamokas pakeitė įvairios pažintinės veiklos ir edukacijos, vykusios Palangos gintaro muziejuje, Palangos kurorto muziejuje bei L. Žulkaus medžio dirbtuvėse.

Penktokai kartu su klasės auklėtoja vyko į Palangos kurorto muziejų, kuriame jų laukė edukacija ,,Palanga legendose ir padavimuose”. Pasak klasės auklėtojos E. Venslauskienės, maloniai nuteikianti aplinka padėjo vaikams susikaupti ir klausytis įdomių pasakojimų. Edukacijos metu moksleiviai išgirdo vieną iš žymiausių lietuvių liaudies pasakų apie ,,Eglę žalčių karalienę“, apie ,,Jūratę ir Kastytį“, legendomis apipintą ,,Birutės“ kalno istoriją. Kiek vėliau penktokai įvairiapusiškai ir kūrybingai mąstydami rinko dėliones, kuriose turėjo atpažinti, kokią išgirstą pasaką ar legendą slepia paveikslas. Praktinės užduoties metu moksleiviai draugiškai šnekučiavosi tarpusavyje ir noriai padėjo vienas kitam. Klasės vadovė džiaugiasi, jog Palangos kurorto muziejuje išgirstos pasakiškos istorijos ir patyrimai jos klasės auklėtiniams suteikė puikių emocijų ir naujų bendradarbiavimo įgūdžių.

6 kl. mokiniai taip pat nenuobodžiavo ir lankėsi Gintaro muziejuje, kur dalyvavo edukaciniame užsiėmime ,,Gintaro savybės”. Moksleiviai šios edukacijos metu susipažino su fizinėmis ir cheminėmis gintaro savybėmis. Muziejuje šeštokai smalsiai apžiūrinėjo įvairių dydžių, formų ir spalvų gintarus, mokėsi juos identifikuoti, atskirti nuo plastiko ir sakų, galėjo juos paliesti ir netgi pauostyti. Edukacijos vadovė moksleiviams papasakojo ir apie gintaravimą, ir apie Baltijos aukso apdirbimą, taip pat priminė senuosius pajūrio gyventojų naudojamus gydomuosius gintaro receptus. Po edukacijos šeštokai prisipažino sužinoję nemažai naujos informacijos apie mūsų krašto simbolį - gintarą.

Kultūros paso edukacijoje noriai dalyvavo ir 7 kl. moksleiviai, pamokas iškeitę į Palangos gintaro muziejaus organizuojamą edukaciją „Gintaro amuletų simboliai interaktyviai“. Mokiniai turėjo galimybę apsilankyti muziejaus archeologinių radinių ekspozicijos salėje ir susipažinti su akmens amžiuje pagamintais gintaro amuletais, jų formomis, ornamentika. Ekskursiją septintokai tęsė edukacijų klasėje, kur, naudodamiesi internetine programėle, turėjo unikalią galimybę susikurti savo asmeninį amuleto ornamentą pagal gimimo datą.

Vyriausieji mokyklos ugdytiniai, 9-10 kl. mokiniai, gavo išskirtinę progą apsilankyti tautodailininko ir mūsų technologijų mokytojo L. Žulkaus medžio dirbtuvėse. Netradicinių technologijų pamokų įspūdžiais dalinasi devintokė F. Eglynaitė: ,,Turėjome galimybę pamatyti dirbtuves iš arti, apžiūrėti mokytojo nuostabius darbus ir susipažinti su tikra menininko aplinka. Žinoma, teko ir mums patiems šiek tiek paplušėti – gaminome raktų pakabukus, todėl vienokį ar kitokį darbinį įrankį rankoje laikė kiekvienas.”

Ši netradicinio ugdymo veiklų diena mūsų moksleiviams buvo išties turininga ir prasminga, o mes džiaugiamės galėdami su Jumis pasidalinti užfiksuotomis edukacijų bei ekskursijų akimirkomis.