Klaidos žinutė

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls - _menu_load_objects() (eilutė 579/home/sventosi/domains/sventosiospm.lt/public_html/includes/menu.inc).

Viešnagė Latvijoje

Baigę visus rimtus mokslus, dešimtokai gavo puikią dovaną - mokykla jiems dovanojo nemokamą kelionę į Latviją, jau deja - paskutinę... Bet neliūdime ir lekiame aplankyti savo kaimynų! Jau senokai susidomėjimą kėlė paslaptingieji Riežupės smėlio urvai Kuldygos savivaldybėje, Ventos dešiniojo intako Riežupės kairiajame krante, 3 km į šiaurės rytus nuo Kuldygos, tai 150 km nuo Šventosios. Nuvykome ir neapsirikome - tikrai įspūdinga - verta pamatyti ir išgirsti smėlio urvų atsiradimo istoriją, paklaidžioti siaurais buvusios kvarcinio smėlio kasyklos labirintais net 11 metrų po žeme, kur temperatūra +8 niekada nesikeičia, o smėlyje įbestos gėlės nevysta po 2 mėnesius, bei pasiklausyti juokingų ir kartais gąsdinančių vietinės gidės istorijų.

Sukame atgal, nes pakeliui namo dar būtina apžiūrėti Ventos slenkstį arba kitaip vadinamą Kuldygos krioklį, na, jei tai krioklys - tai jis plačiausias Europoje – net 249 metrai! Ir žinoma, atsiranda drąsuolių, kurie negali be nuotykių - pabando perbristi plačiausią Europos krioklį, ir jiems pavyksta! Jei įveikia lašišos, kuo gi mes prastesni?! Pasidairę po jaukų, savo siauromis, akmenuotomis gatvelėmis viduramžius primenantį miestelį, riedame namų link, bet ir Liepojos aplenkti negalima – tai mūsų kaimyninis uostamiestis, kuris ne per seniausia pasistatė naujutėlaitį LOC – Liepojos olimpinį centrą, kuriame – o gi spėkite, kas? - plaukimo baseinas ir Spa! Ten ir užsukame atsigaivinti ir pailsėti prieš kelionės pabaigą. Porą valandų vandens procedūrų ir  - namo. Vos ilgiau, nei pusvalandis – ir mes jau mokyklos kieme. Ačiū, mokykla, ačiū vairuotojau, ačiū, mieli draugai, kelionė su jumis neprailgo, norisi pabūti dar ir dar, bet laiko ratas sukasi, gyvenimo upės teka ir neša mus pirmyn, o mes smalsiai stebime, kokie toliai atsivers ten, už kito upės vingio. Likite sveiki!