Klaidos žinutė

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls - _menu_load_objects() (eilutė 579/home/sventosi/domains/sventosiospm.lt/public_html/includes/menu.inc).

Sporto diena "Po atviru dangum"

Birželio 19–20 dienomis Šventosios pagrindinėje mokykloje vyko sporto diena ,,Po atviru dangum“. Mokiniai savo jėgas galėjo išbandyti ne tik krepšinyje, trikovės rungtyse, estafetiniame bėgime, bet ir kitose sporto rungtyse.

Pirmoji renginio diena buvo skirta krepšinio aistruoliams - vyko tarpmokyklinės krepšinio varžybos. Varžybas šokio ritmu pradėjo šokių kolektyvas ,,Eglija”, sveikindamas krepšinio žaidėjus ir žiūrovus. Mūsų mokyklos 6-10 klasių berniukų rinktinė komanda, kurią sudarė Dominykas Leščauskas, Jokūbas Jarulis, Tadas Jašinskas, Rokas Kilmanas, Adomas Japertas, Joris Lekavičius, Andrius Ruokis, Tomas Kulvietis, Lukas Kikilas, Domantas Žvinklis, Kasparas Jucys ir Oskaras Uždavinys varžėsi su krepšininkais iš Palangos Baltijos pagrindinės mokyklos, atvykusiais kartu su fizinio ugdymo mokytoju Egidijumi Kukta.

Krepšinio rungtynėse netrūko emocijų ir įnirtingos kovos iki pat paskutinių minučių. Nuo pat pirmo kėlinio pradžios abi komandos aktyviai atakavo krepšį, žaidimo tempas buvo itin greitas. Sužaidus dvi pirmąsias minutes antrame kėlinyje šeimininkai išsiveržė į priekį rezultatu 23:21. Vėliau vyravo klampus žaidimas, abi komandos klydo ir prametė nemažai metimų. Tačiau kėliniui įpusėjus švieslentėje degė skaičiai svečių naudai 30:34. Krepšinio varžybose teisėjavo buvęs Šventosios pagrindinės mokyklos auklėtinis Mantas Litvinas ir Egidijus Kukta. Po ilgosios pertraukos Šventosios pagrindinės mokyklos krepšininkai stengėsi išlyginti rezultatą, tačiau fortūna šypsojosi svečiams, kurie po atkaklios kovos ir laimėjo rungtynes rezultatu 53:72. Krepšinio varžybas tradiciškai vainikavo apdovanojimai. Visus krepšininkus šiltais žodžiais pasveikino ir padėkojo už gražų krepšinį fizinio ugdymo mokytoja Eglė Venslauskienė. Svečiams buvo įteikti I vietos medaliai, o šeimininkams - II vietos medaliai. Įsiamžinę bendroje nuotraukoje visi dalyviai dalinosi įspūdžiais ir aptarinėjo svarbiausius rungtynių momentus.

Kitą dieną 5-10 klasių mokiniai puikiomis vasariškomis nuotaikomis būriavosi mūsų mokyklos stadione. Antroji sporto dienos šventė startavo nuotaikingai ir linksmai, atliekant šokio mankštą po atviru dangumi. Po smagios mankštos vyko trikovės rungtis, kurią sudarė trys atskiros rungtys: bėgimas 20 m, 50 m ir šuolis į tolį. Trikovėje rungėsi po tris dalyvius iš kiekvienos klasės. Berniukai ir mergaitės varžėsi atskirai. Visi dalyviai itin ryžtingai nusiteikę kovojo dėl prizinių vietų. Šiemet pirmąsias vietas iškovojo šie mūsų mokyklos mokiniai: Trojus Drąsutis, Amelija Daunytė, Viltė Stackytė, Domantas Žvinklis, Adrijana Ibatulinaitė, Domantas Barkauskas ir Martina Gurinovaitė.

Po to vyko estafetinis bėgimas. Sportiškai nusiteikę renginio dalyviai, vienodais atstumais užėmę starto pozicijas, pradėjo estafetinį bėgimą, stengdamiesi kuo greičiau perduoti lazdelę kitam komandos nariui. Vėliau visi mokiniai  išsiskaičiavę pirmais – trečiais pasiskirstė į tris komandas: žaliųjų, raudonųjų ir mėlynųjų, ir pradėjo smagias estafetes varžydamiesi tarp komandų. Pirmoji estafetė „kamuoliuko pernešimas ir sunkiasvorio maišiuko metimas į lanką“ sukėlė daugiausiai teigiamų emocijų. Moksleivių laukė ir daugiau iš anksto paruoštų rungčių: „bulvių sodinimas“; futbolo ir grindų riedulio slalomas ir kt. Beveik visose rungtyse greičiausi ir vikriausi buvo raudonieji, kurie ir tapo nugalėtojais estafečių rungtyse.

Šią aktyvią sporto šventę užbaigėme apdovanojimais. Visi estafečių dalyviai buvo apdovanoti I, II ir III vietos diplomais bei saldžiais prizais. Mokinių ir mokytojų veiduose netrūko šypsenos ir puikios nuotaikos. Šventė pavyko sklandžiai ne tik fizinio mokytojos dėka, bet ir mokinių savanorių (K. Kikilaitė, T. Kulvietis, J. Lekavičius, S. Andriuškaitė ir P. Stegvilaitė) pagalba. Visi dalyviai džiaugėsi, jog aktyviai ir smagiai užbaigė mokslo metus bei nekantraudami pasitiko taip lauktas vasaros atostogas.