Klaidos žinutė

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls - _menu_load_objects() (eilutė 579/home/sventosi/domains/sventosiospm.lt/public_html/includes/menu.inc).

Išvyka į Platelius

Įsibėgėjus vasarai, birželio 8 dieną, Šventosios pagrindinės mokyklos 6 klasės mokiniai vyko į Platelius. Ten aplankė Žemaitijos nacionaliniame parke esantį Šaltojo karo muziejų. Tai vienintelė Europoje ekspozicija, įrengta viename pirmųjų Sovietų Sąjungos buvusiame požeminiame balistinių raketų šachtiniame paleidimo komplekse. Mokiniai susipažino su muziejaus istorine ekspozicija, pakeliavo po istorinius to laikotarpio karinius objektus. Šeštokams buvo pristatoma raketinės technikos evoliucija, ginkluotės pavyzdžiai. Vaikai galėjo patys pamatyti, kaip atrodė autentiškai atkurtas bunkerio vado kabinetas. Vėliau visi leidosi į šachtą ir išvydo trisdešimties metrų gylio sudėtingą inžinerinį statinį, kur beveik du dešimtmečius buvo laikoma kovinė raketa.

Kiek vėliau mokiniai, tęsdami savo kelionę, atvyko ir į netoliese esantį pramoginį žaidimą – dažasvydį. Instruktorius moksleivius supažindino su žaidimo taisyklėmis, specialiais dažasvydžio šautuvais ir suskirstė visus žaidėjus komandomis. Tik tuomet prasidėjo kova, kurios tikslas - eliminuoti kuo daugiau kitos komandos priešininkų. Žaidime netrūko azarto, taktinės kovos bei geros nuotaikos. Po šio aktyvaus žaidimo mokiniai galėjo minutėlę atsikvėpti bei pailsėti šalia esančioje pavėsinėje, kur užkandžiavo ir vaišinosi suneštinėmis vaišėmis. Šeštokų kelionės įspūdžiai neišblėso dar ilgai. Mokiniai dar keletą savaičių vieni su kitais dalinosi patirtomis emocijomis ir aptarinėjo įsimintiniausias išvykos akimirkas.