Klaidos žinutė

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls - _menu_load_objects() (eilutė 579/home/sventosi/domains/sventosiospm.lt/public_html/includes/menu.inc).

Istorinės atminties akcija ,,Atminties neištremsi”

Vasaros pradžią skelbia birželis, tačiau mūsų tautos atmintyje šis mėnuo siejasi su sovietinės okupacijos metu pradėtais vykdyti masiniais Lietuvos gyventojų trėmimais, represijomis ir teroru. Birželio 14 d. mūsų mokyklos penktokai dalyvavo respublikinėje akcijoje „Atminties neištremsi“, kurios tikslas - garsiai skaityti sudarytą tremtinių sąrašą, paminint, koks likimas ištiko žmogų - grįžo, negrįžo ar nėra jokių duomenų.

 Integruoto istorijos ir dailės projekto metu mokiniai ne tik skaitė tremtinių vardus, pavardes, jų likimus, bet ir pasirinktu būdu išreiškė savo palaikymą bei atjautą tremtiniams. Dalis moksleivių iš popieriaus kūrė laisvės paukščius, siunčiančius vilties ir dėkingumo žinutę tremtiniams, o kiti - bandė šią žinutę perduoti, rašydami ant tikros beržo tošies - laiško, kuriame apie savo skaudų likimą tėvynėje likusiems artimiesiems pasakodavo ištremtieji. Penktokai vieningai nusprendė, kad istorinė atmintis gyvuos tol, kol apie ją kalbėsime.

 

 

Istorijos mokytoja Vilma Maksevičienė