Klaidos žinutė

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls - _menu_load_objects() (eilutė 579/home/sventosi/domains/sventosiospm.lt/public_html/includes/menu.inc).

„Su Jungtiniu Lietuvos vaikų choru – dainos skambesys nuo Šventosios iki Vilniaus“

Lietuvos Dainų šventė 2024 m. minės šimtmetį. Per šimtą metų užaugo daugybė dainuojančių žmonių, kuriems dalyvavimas Dainų šventės Dainų dienoje yra vienas ryškiausių prisiminimų, įkvepiantis gyventi patriotiškai, bendruomeniškai, atsakingai.

Kad tokį prisiminimą turėtų kuo daugiau vaikų, besiruošdami šiai ypatingai sukakčiai, Lietuvos dainų šventės organizatoriai ir muzikos mokykla „Ugnelė“ visus norinčius dainuoti pakvietė dalyvauti projekte, kuriame vaikai galėjo iš arti ir gyvai pajusti chorinio dainavimo smagumą, skambesio jėgą, dainos bendrystę. Pagrindinė projekto mintis ir idėja – suteikti galimybę mažų miestelių ir mokyklų, kur nėra realios galimybės turėti didelių chorinių kolektyvų, dainuojantiems vaikams „atrasti“ Šimtmečio dainų šventę Vilniuje.

Projekto pirminis etapas vyko didžiuosiuose Lietuvos miestuose: Vilniuje, Kaune, Šiauliuose ir Klaipėdoje. Nuo 2023 m. sausio iki gegužės kiekviename mieste buvo organizuotos penkios intensyvių repeticijų šeštadieninės dienos, kuriose chorinių repeticijų, vedamų Lietuvoje gerai žinomų vaikų chorinės muzikos profesionalų, metu vaikai buvo supažindinti su taisyklingo dainavimo pagrindais, chorinės muzikos atlikimo principais, buvo išmoktas vaikų chorams skirtas kūrinių repertuaras, skambėsiantis 2024 m. Lietuvos dainų šventėje. Per tą laiką vaikai mokėsi ne tik Dainų dienos repertuaro kūrinių, bet ir choristų gyvenimo įpročių: dainavimo susitelkus, girdint vieniems kitus, mėgaujantis drauge pasiektu rezultatu.

Mums tikrai buvo nelengva, nes repertuaras sudėtingas, daugiabalsis, o mes juk ir muzikinį raštą ne visai išmanome... Dabar, kai nuskambėjo paskutiniai dainų akordai, ne viena mergina prisipažino, kad po pirmos repeticijos ir pačios nelabai suprato, kur čia papuolė ir kuo visa tai baigsis... Bet gyvenimiška tiesa pasitvirtino ir šįkart – kai labai nori ir turi tikslą – viskas įmanoma!

Ir štai, birželio 3 d. Vilniuje, naujutėlaitėje Pilaitės gimnazijoje, nuskambėjo finalinis koncertas, kuriame susijungė visi projekte dalyvaujantys vaikų kolektyvai iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių (apie 450 dalyvių) – koncertavo Jungtinis Lietuvos vaikų choras. Čia skambėjo ir Šventosios pagrindinės mokyklos jaunųjų dainininkų balsai. Mūsų dainuojančią merginų kompaniją sudarė jungtinės  4 – 9 kl. mokinių pajėgos – iš viso 20 dalyvių.

Esame labai laimingi ir dėkingi likimui, kad pasiryžome dalyvauti šiame dainų projekte. Juk jau dabar žinome: mūsų laukia dar vienas nuotykis – kitais metais visas Jungtinis Lietuvos vaikų choras dalyvaus dar vienoje didžiulėje šventėje – Lietuvos šimtmečio dainų šventėje Vilniuje.

Dainavimas tokiame didžiuliame vaikų chore paliko neišdildomus įspūdžius! Už naujai atrastą kelią į dainos ir muzikos lobyną labai dėkojame savo mieliems Tėveliams, kurie išleido mus keliauti į dar vieną nepamirštamą nuotykį – šįkart – į dainų pasaulį... Nuoširdus Ačiū Jums!

Kelionės metu daug dainavome ir keliavome: aplankėme Trakų pilį, Vilniuje pražygiavome visu Gedimino prospektu – nuo Seimo rūmų iki Katedros aikštės. Aikštėje, atradę plytelę „Stebuklas“, kiekvienas susigalvojom slaptą norą, iš arti apžvelgėme Prezidento Gitano Nausėdos valdas – Prezidentūros rūmus, kažkur ir pasisupti spėjome... Žinoma, kad truputį pavargome, bet kitaip juk ir negali būti. Tiesa, kažkokiame „supermarkete“ spėjome ir pailsėti – merginos parduotuvėse kažkaip sugeba atsigauti... Niekur neskubėdami, spėjome suderinti visus poreikius – leidome pailsėti ir kūnui, ir sielai. Džiaugėmės galėdami svečiuotis Lietuvos sostinėje – Vilniuje. O dar nakvynė laukė – kai kurie be tėvelių pirmą kartą naktį praleido... Sutikite, irgi nauji potyriai, išbandymai ir nuotykiai          Gal kažkam ir netikėta, bet Šventojoje irgi yra dainuojančių, muzikuojančių, šokančių, eiles deklamuojančių vaikų! Džiaugiamės atsiradusia galimybe dalyvauti šiame chorinės dainos projekte – juk ir mažų mokyklų bendruomenėse, taip pat ir mūsų Šventojoje, yra puikaus jaunimo, kuris neabejingas savo krašto, tautos, valstybės gerovei ir ateičiai. Jaunajai kartai tikrai rūpi tautinis sąmoningumas, pilietiškumas, liaudies kultūrinės tradicijos, jų vertybių puoselėjimas ir išlaikymas.

Mokyklos info