Klaidos žinutė

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls - _menu_load_objects() (eilutė 579/home/sventosi/domains/sventosiospm.lt/public_html/includes/menu.inc).

Profesijos pažinimo diena „Karjeros stotelė-23“ Palangos Šventosios pagrindinėje mokykloje

Lai

Apsilankymas renginyje

Būna Tau

Atradimas kurti ir išbandyti

Save

Saulėtą balandžio 20 d. rytą Šventosios pagrindinės mokyklos kiemas aidėjo ne nuo vaikų juoko, bet nuo sirenų gausmo. Švyturėliai, sirenos ir specializuoti gelbėjimo tarnybų automobiliai kiek nustebino ir sukėlė nerimą ne vienam miestelio gyventojui, tačiau nerimauti nėra priežasties, nes tądien pareigūnai į mokyklą atvyko ne dėl įvykusios nelaimės. Mokyklos karjeros ugdymo specialistė Jolanta Liutikienė pakvietė statutinius pareigūnus atvykti į mokyklą ir moksleiviams pristatyti pasieniečio, policininko, ugniagesio gelbėtojo profesijas. Prie profesijų pažinimo dienos „Karjeros stotelė-23“ noriai prisijungė ir Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.

Šventosios pagrindinė mokykla skatina mokinius gerai išmanyti ne tik matematiką, pasaulio pažinimą ar kitus mokomuosius dalykus, tačiau siekiama suteikti galimybę kiekvienam moksleiviui pažinti save, atrasti savęs realizavimo būdą, surasti sau labiausiai tinkančią profesiją. Argi įmanoma profesijas pažinti tik iš vadovėlių, lankstinukų ar video reportažų? Juk geriausiai savo profesijos ypatumus geba pristatyti būtent tos srities žinovai, žmonės dirbantys šį darbą, išmanantys šio darbo specifiką. Šiuo tikslu į mokyklą ir atvyko Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Palangos priešgaisrinės apsaugos tarnybos, Palangos policijos komisariato ir Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai, kurie pristatė savo profesijas, pademonstravo darbo įrankius bei noriai pasidalino savo darbo patirtimi.

Karjeros ugdymo specialistė mokyklos kieme, greta įsikūrusių pareigūnų, paruošė ir informatyvią karjeros stotelę, kurioje moksleiviai galėjo rasti informacijos ir susipažinti su juos dominančios profesijos mokymosi, studijų ir karjeros galimybėmis. Karjeros dienai svečiai pasiruošė nuoširdžiai ir informatyviai, o pamokos organizuotos pagal mokinių amžiaus grupes 1-4 kl. ir 5-10 kl. Tą dieną mokiniai turėjo galimybę ,,pasimatuoti” pareigūnų profesijas: moksleiviai galėjo užsivilkti pareigūnų darbo aprangą, apžiūrėti jų darbo įrankius, net išbandyti savo fizinę jėgą ir ištvermę. Daugiausiai susižavėjimo moksleiviams sukėlė specializuoti automobiliai: pareigūnai leido ne tik iš arčiau apžiūrėti automobilius, išsiaiškinti, kuo skiriasi automobilio komplektacija, bet smalsuoliams leista išbandyti ir sirenų paleidimą, ir garsiakalbius.

Palangos visuomenės sveikatos biuro komanda 1-4 kl. mokiniams paruoštos edukacijos metu papasakojo apie burnos higienos svarbą, supažindino su pirminiu žmogaus gaivinimu, pabrėžė fizinio aktyvumo naudą. Vyresniesiems mokyklos auklėtiniams (5-10 kl. mokiniams) priminta rūkymo žala. Visuomenės sveikatos specialistės labai įdomiai moksleiviams pademonstravo, kokie yra sveiko ir 20 metų rūkančio žmogaus plaučiai. Daugelis mokinių neslėpė nuostabos, sužinoję, jog tik ką demonstruoti plaučiai ir parodyti jų kvėpavimo skirtumai yra tikri, taip pat prisipažino anksčiau nesusimąstę, kokią iš tiesų neigiamą įtaką žmogaus organizmui daro rūkymas. Netrūko norinčiųjų išbandyti ir ypatinguosius akinius, kurių dėka galima pamatyti, kaip aplinką suvokia ir joje orientuojasi neblaivus žmogus. Svirduliuodami ir smagiai kikendami mokiniai suprato visai nelinksmas alkoholio vartojimo pasekmes, mat eiti tiesiai, neatsitrenki į greta stovinčius automobilius ar bendraklasius  - sudėtingas išbandymas net ir patiems fiziškai stipriausiems mokiniams. Mokiniai demonstravo ir savo žinias, aktyviai atsakinėdami į pirmosios pagalbos klausimus.

Tokios netradicinės veiklos - būtinos, jos leidžia moksleiviams ne tik atsikvėpti nuo kasdien mokomų dalykų, bet padeda praplėsti akiratį ir visų svarbiausia suteikia moksleiviams unikalią galimybę pažinti profesijas, išgirstant apie jas iš pirmųjų lūpų. Mokinių ir mokytojų padėkos atiteko atvykusiems pareigūnams ir Palangos visuomenės sveikatos biurui už nuoširdų bendravimą ir bendradarbiavimą, už suteiktą galimybę ,,pasimatuoti” profesijas savo mokykloje. Pareigūnai tikisi ir tolimesnio mokinių susidomėjimo ne lengvomis, tačiau ypatingai svarbiomis jų profesijomis, tad mokinius pakvietė atvykti į atvirų durų dienas. Džiaugiamės užmezgę artimą draugystę ir tikime, kad organizuojamos profesijų dienos ateityje turės naudingos įtakos mūsų mokinių karjeros planavimui. Juk sėkmingai karjerai mokymasis yra ne tik priemonė siekti užsibrėžtų tikslų, bet ir pelninga investicija į save.

Profesijos pažinimo dienos įspūdžiais dalinasi ir mokiniai.

Buvo labai įdomu, pamatėme ir išgirdome daug naudingos informacijos, galėtų būti ir daugiau tokių pamokų. (Tomas Kulvietis, 7 kl.)

Buvo labai šaunu apžiūrėti policijos automobilį ir ginklus. (Mantas Kairys, 7 kl.)

Manau, kad tai buvo naudinga diena – sužinojome, kaip ir su kuo dirba pareigūnai. Patiko apžiūrėti jų automobilius. (Rūta Šauklytė, 7 kl.)

Labiausiai patiko pamatyti, kokie plaučiai yra rūkančio ir nerūkančio žmogaus. (Viltė Dejūtė, 7 kl.)

Buvo smagu apžiūrėti pareigūnų automobilį ir išbandyti antrankius. (Aivilė Dejute, 6 kl.)

Man patiko, buvo labai įdomi diena, sužinojau daug informacijos. (Viltė Stackytė, 6 kl.)

Buvo ypatinga diena, labai įdomūs pareigūnų pasakojimai. Šauniausia buvo, jog galėjome pasėdėti pareigūnų automobilyje ir atsidurti už grotų, apsivilkti pareigūnų aprangas. Ačiū. (Martina Gurinovaitė, 8 kl.)

Buvo labai įdomu sužinoti daugiau apie įvairias specialybes, sužinoti, kokius pareigūnai naudoja įrankius ir kam jie skirti. Taip pat buvo smagu, nes galėjome viską apžiūrėti ir išbandyti. (Andrieja Bimbaitė, 8 kl.)

Buvo labai įdomu apžiūrėti, kas yra pareigūnų, gaisrininkų, pasieniečių automobiliuose. Smagi patirtis, esu patenkintas. (Titas Ibatulinas, 8 kl.)

Labiausiai patiko pamatyti, kaip funkcionuoja rūkančio ir nerūkančio žmogaus plaučiai. Nieko panašaus nesu mačiusi. Apžiūrėjau policijos automobilį, teko pasėdėti ir salone, ir sulaikytojo vietoje (sakyčiau, visai patogu). Galiu užtikrintai pasakyti, kad įdomiai ir naudingai praleidau laiką. (Elzė Ziabliceva, 8 kl.)

 

 

Karjeros ugdymo specialistė Jolanta Liutikienė

ir lietuvių k. mokytoja Aistė Viskontė