Klaidos žinutė

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls - _menu_load_objects() (eilutė 579/home/sventosi/domains/sventosiospm.lt/public_html/includes/menu.inc).

Knygnešio diena

Kovo 16-osios rytas... Šventosios pagrindinės mokyklos 6-7 klasių mokiniams prasidėjo integruota fizinio ugdymo pamoka, skirta Knygnešio dienai paminėti. Netradicinėje pamokoje mokinių laukė įvairios estafetės, tarp kurių ir smagios proto mankštos užduotys. Pamokos pradžioje mokyklos bibliotekos vedėja Rima mokiniams trumpai papasakojo apie šios dienos svarbą mūsų valstybei. Po to fizinio ugdymo mokytoja Eglė vaikams padėjo susiskirstyti į dvi komandas - ,,Knygnešius“ ir ,,Žandarus“.

Pirmoji užduotis „Knygų gabenimas“ pareikalavo nemažai fizinės jėgos ir ištvermės - mokyklos auklėtiniams teko nunešti knygas, įveikiant įvairiausias kliūtis. Antrojoje užduotyje mokiniai turėjo perduoti slaptą žinutę savo likusiems komandos nariams ir iš pateikto veidrodinio teksto iššifruoti teisingą atsakymą į klausimą: „Kaip vadinamas teksto užrašymo būdas, kuriuo buvo spausdinami lietuviški žodžiai rusiškais rašmenimis (kirilica)?“ Trečioji užduotis, pavadinta  „Muitininko klausimai“, mat mokiniai atliko estafetę su salės riedulio lazdomis ridendami kamuoliuką į lanką, iš kurio, išsitraukę klausimą, turėjo pateikti atsakymą. Kadangi knygnešiai, slapta gabenę lietuvišką spaudą, susidurdavo su įvairiomis kliūtimis ir nepalankiausiomis oro sąlygomis, mokiniai kitos užduoties „Nuotykiai pelkėje“ metu turėjo pabandyti su dviem popieriaus lapais perbristi įsivaizduojamą pelkę ir pasiekti savo komandos draugus, laukiančius kitoje salės pusėje. Paskutinė užduotis buvo daug linksmesnė ir kūrybiškesnė. Mokiniai varėsi ne kaip įprasta kamuolius, o balionus ir iš žodžio KNYGA raidžių turėjo sugalvoti po žodį, susijusį su knygnešiu.

Integruotoje pamokoje visi dalyviai pasikartojo, įtvirtino istorines žinias apie šią mums labai svarbią Knygnešio dieną, suprato, koks svarbus komandinis darbas siekiant tikslų. Pamoką vedė fizinio ugdymo mokytoja Eglė Venslauskienė ir bibliotekos vedėja Rima Piktuižienė.

 

Rima Piktuižienė