Klaidos žinutė

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls - _menu_load_objects() (eilutė 579/home/sventosi/domains/sventosiospm.lt/public_html/includes/menu.inc).

Projekto ,,Nuo Vasario 16-osios iki Kovo 11-osios“ veiklas vainikuojantis šventinis koncertas

GELTONA. ŽALIA. RAUDONA. Spalvos, kurios, ko gero, kiekvienam lietuviui turi išskirtinai svarbią reikšmę. Lietuvos valstybės vėliava – tai ne tik oficialus Lietuvos valstybės simbolis. Iškelta plevėsuojanti trispalvė - tai mūsų šalies laisvės simbolis, mūsų istorija, mūsų tautos tradicijos, papročiai ir šviesi, viltinga Lietuvos ateitis. Šių metų Šventosios pagrindinės mokyklos organizuojamo kasmetinio projekto ,,Nuo Vasario 16-osios iki Kovo 11-osios“ metu daugybė netradicinių, pilietiškų ir patriotiškų veiklų (Vasario 16-ajai skirtas bėgimas, dailiojo rašymo, skaitymo konkursai, viktorinos, parodos), o koncerte, skirtame artėjančiai Kovo 11-ajai, daugybė šventinių pasirodymų.

Šiemet pradinukai noriai dalyvavo pradinių klasių mokytojų organizuotame konkurse ,,Dailiai rašau, raiškiai deklamuoju” ir labai jautriai deklamavo vieni kitiems pasirinktus eilėraščius apie tėvynę Lietuvą. Juos vertino ketvirtokų vertintojų bei mokytojų vertintojų komandos, o laimėtojais tapo: 1kl. - G. Vinkelytė, 2kl. - K. Grigalauskytė, L. Grigaitė. Šios mažosios skaitovės pasirodė ir didžiojoje mokyklos scenoje finalinio koncerto metu bei buvo apdovanotos padėkos raštais. Padėkos raštais džiaugėsi ir dailiausiai rašantys pradinių klasių moksleiviai. Neįtikėtina, bet dailiojo rašymo konkurse šiemet dalyvavo visi pirmokai! Jie rašė sakinius apie Šventąją, antrokai rašė tekstą apie ,,Gedimino sapną“, trečiokai - apie Veliuonos piliakalnius, o ketvirtokai - apie Kauno miesto legendas. Rašymo užduotis nebuvo paprasta, tad ir įveikti ją prireikė susikaupimo bei jėgų. Laimėtojais tapo: 1 kl. - S. Čiapaitė, 2 kl. - A.Viskontas, 3 kl. - G. Gentvilaitė, 4 kl. - S. Vaitkūnaitė. Visiems dvidešimt septyniems konkurso ,,Dailiai rašau, raiškiai deklamuoju” dalyviams buvo įteikti diplomai, kuriuos parengė 2-4 kl. dailininkai. Moksleiviai nupiešė ir piešinių tema ,,Mano Tėvynė - Lietuva“. Šventinio laikotarpio metu jais bei kitais konkurso nugalėtojų darbais papuoštos ir mokyklos erdvės.

Istorijos mokytoja S. Petrauskienė kartu su moksleiviais paruošė Lietuvai svarbių istorinių įvykių juostą ,,Ant laisvės sparnų“, kuria galima pasigėrėti antrajame mokyklos aukšte esančiame fojė, o langų bei salės dekoracijomis (rūtų simbolika) tradiciškai pasirūpino dailės ir technologijų mokytoja D. Šimkevičienė. Vasario 21 d. paminėta ir Tarptautinė gimtosios kalbos diena - lietuvių kalbos pamokų metu mokiniai varžėsi smagiose viktorinose ,,Genys – margas, lietuvių kalba dar margesnė”.

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai skirtame koncerte, po iškilmingo Tautiškos giesmės atlikimo, renginio vedėjai - Ignas ir Auksė Martišiai - paskatino visus lietuvius džiaugtis ir didžiuotis, gerbti ir mylėti Lietuvą. Mokyklos direktorė V. Šarkienė taip pat tarė šventinį žodį, o savo kalboje, akcentuodama laisvės svarbą, priminė visas svarbiąsias Lietuvai istorines datas nuo Vasario 16-osios iki Kovo 11-osios. Mokyklos vadovė, nuoširdžiai didžiuodamasi gabiausiais ir aktyviausiais mokyklos auklėtiniais, juos apdovanojo diplomais. Po šiltų sveikinimų salėje susirinkę žiūrovai stebėjo informacinį filmuką apie Kovo 11-ąją, prisimindami ir šios datos svarbą mūsų valstybei, ir Lietuvos valstybės simbolius. Kiek vėliau gėrėjosi smagiu mūsų moksleivių atliekamu šokiu ,,Tu Lietuva, tu mana” (mokyt. E Venslauskienė) bei muzikos mokyklos auklėtinės U. Venclovaitės pianinu atliekamo kūrinio skambesiu (mokyt. V. Juškienė). Renginio vedėja A. Martišiūtė pasekė pasaką apie Lietuvos vardo kilmę, o ją iliustravo pirmokėliai savo šokiu ,,Lašeliai” (mokyt. M. Kažienė). Kiek netradiciškai, tačiau originaliai Lietuvos istorijos keliu vedė ir jaunieji reperiai (6 kl. mokiniai A. Dejutė, K. Jucys ir E. Markarjan), kurie atliko kūrinį ,,Lietuvos istorijos repas” (mokyt. E. Jucevičius). Daugiausiai klausimų apie pasaulį ir Lietuvą turi patys mažiausieji, tad šįkart ketvirtos klasės mokiniai dovanojo nuostabų, kupiną įvairiausių klausimų šokį ,,Vaikai po lelijom” (mokyt. M. Kažienė).

Šis koncertas, skirtas Kovo 11-ajai, tradiciškai užbaigtas visų susirinkusiųjų atliekama daina ir šokiu ,,Aš esu vėliava” (mokyt. E Venslauskienė). Finalinės dainos žodžiais įprasminta ir visa projekto ,,Nuo Vasario 16-osios iki Kovo 11-osios“ esmė: ,,AŠ ESU VĖLIAVA – GELTONA, ŽALIA IR RAUDONA. / TRYS SPALVOS MANO ŠIRDYJE.“