Klaidos žinutė

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls - _menu_load_objects() (eilutė 579/home/sventosi/domains/sventosiospm.lt/public_html/includes/menu.inc).

Nacionalinis judumo iššūkis pasiekė finišą

Nuo rugsėjo 16 d. mūsų mokykla dalyvavo Lietuvos Respublikos Prezidentūros inicijuotame ir UAB Walk15 įgyvendinamame Nacionaliniame judumo iššūkyje, kuris finišavo lapkričio 16 d. Projekto metu Lietuvoje ir užsienyje gyvenantys bendraminčiai buvo skatinami nesinaudoti automobiliais ir kuo daugiau judėti ekologiškiausia susisiekimo priemone – pėsčiomis. Specialios mobiliosios programėlės #walk15 pagalba buvo skaičiuojami iššūkį priėmusių dalyvių nueiti žingsniai. Iš viso startavo 6 iššūkiai įvairioms bendruomenėms: miestų, mokyklų, aukštųjų mokyklų, bendruomenių, užsienio lietuvių ir organizacijų. Mūsų mokykla prisijungė prie du rudens mėnesius vykusio „Mokyklų iššūkio“ – kasdien vaikščiojome ir rinkome mobiliuosius žingsnius, taip visi kartu ir kiekvienas atskirai ugdydami sąmoningus kasdienio judumo įpročius.

Iš viso mobiliojoje žingsniamačių programėlėje #walk15 dalyvauti iššūkyje registravosi 804 Lietuvos mokyklos. Mūsų mokyklai atstovavo 52 dalyviai - mokiniai, mokytojai, darbuotojai ir jų šeimų nariai – tie, kam rūpi ne tik asmeninė fizinė bei emocinė sveikata, bet ir žalesnė Lietuvos ateitis. Pasibaigus iššūkiui iš viso bendrai nuėjome 10200069 žingsnių ir buvome net 182-ti!

Aukščiausių vietų laimėtojai, surinkę daugiausiai žingsnių:

Jokūbas Jarulis, 10 kl. – 801389, I vieta;

Karolina Kikilaitė, 8 kl. – 634819, II vieta;

Justas Vaitkūnas, 7 kl. – 578810, III vieta.

I – III vietų nugalėtojai ir visi dalyviai, nuėję daugiau nei 400 000 žingsnių, buvo apdovanoti virtualiais Nacionalinio judumo iššūkio diplomais:

Elzė Ziabliceva, 8 kl. –  525396 žingsnių;

Skirmantė Galdikaitė, 9 kl. – 521145 žingsnių;

Andrius Ruokis, 8 kl. – 520725 žingsnių;

Simona Petrauskienė, istorijos mokytoja – 461720 žingsnių;

Rasutė Petrauskaitė, personalo darbuotoja – 439735 žingsnių.

Du mėnesiai aktyvaus judėjimo, kasdienio vaikščiojimo, virš 10 mln. surinktų žingsnių – įspūdinga komandinė sėkmė! Kiekvienas „Mokyklų iššūkio“ dalyvis atskirai ir visa bendruomenė kartu ne tik džiaugėmės aktyviausiųjų pasiekimais – jautėmės reikšmingai prisidedantys prie švaresnio oro, žalesnės, tvaresnės Lietuvos kūrimo ir geresnės gyvenimo kokybės puoselėjimo.

Statistika: į Nacionalinį judumo iššūkį šiemet įsitraukė visų Lietuvos miestų gyventojai, 804 mokyklos, visos aukštosios mokyklos, virš 400 bendruomenių, 150 užsienio lietuvių bendruomenių ir 1100 organizacijų; dalyviai nuėjo net 25 mlrd. žingsnių, įveikė beveik 18 mln. kilometrų ir net 476 kartus apėjo Žemės rutulį.