Klaidos žinutė

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls - _menu_load_objects() (eilutė 579/home/sventosi/domains/sventosiospm.lt/public_html/includes/menu.inc).

Tarptautinės Tolerancijos dienos paminėjimas Šventosios pagrindinėje mokykloje

Lapkričio 16 – ąją, Šventosios pagrindinėje mokyklos mokinius ir mokytojus į pamokas kvietė himnas Tolerancijai. Taip prasidėjo tarptautinės Tolerancijos dienos paminėjimo renginiai.  Šių metų Tolerancijos dienos simbolis  –  namas, sirtas aptarti idėją, jog žmonės gyvena visuomenėje, kaip daugiabučiame name, kuriame visi kaimynai skirtingi, bet tai netrukdo žmonėms bendrauti, gyventi kaimynystėje. Į šią pilietinę iniciatyvą įsitraukė įvairaus amžiaus mokiniai: savaitės bėgyje pradinukai kūrė tolerancijos namo pamatus ir stogą, 5-8 klasės – dėliojo plytas, o per pilietinio ugdymo pamokas 9-10 kl. mokiniai šiam namui „gamino“ langus ir duris. Iš visų detalių, kuriose atsispindėjo pakantumas ir pagarba žmogaus skirtybėms, kitokiai nuomonei, pažiūroms, įsitikinimams, tarsi iš Lego kaladėlių buvo pastatytas didžiulis spalvotas Tolerancijos namas. Po pirmos pamokos į šio namo atidarymą rinkosi 1-4 kl. mokiniai. Jie dar kartą aptarė, kas yra tolerancija, pagarba, ir, priešingai, kokias pasekmes gali sukelti priešiškumas ar nesantaika. Per kitą pertrauką 10 klasės mokiniai Faustina ir Tadas per mokyklos radiją priminė mokiniams, ką reiškia žodis tolerancija, kuo svarbus Tolerancijos dienos paminėjimas, bei kvietė pamąstyti apie skirtingus požiūrius, įsitikinimus, situacijas, padiskutuoti, ar viskas yra toleruotina ir kur yra tolerancijos ribos iš šių dienų aktualijų.

Įsitraukdami į šią pilietinę iniciatyvą Šventosios pagrindinės mokyklos mokiniai „pastatė“ tokį namą, kuriame gyvendamas kiekvienas jaustųsi saugus, orus ir vertingas.

www.svietimonaujienos.lt