Klaidos žinutė

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls - _menu_load_objects() (eilutė 579/home/sventosi/domains/sventosiospm.lt/public_html/includes/menu.inc).

Edukacinės pamokėlės bibliotekoje

Spalis – tarptautinis mokyklų bibliotekų mėnuo, todėl šio mėnesio 12 dieną mūsų mokyklos bibliotekoje 1-4 kl. mokiniams vyko edukacinės pamokėlės „Kur gyvena knygos?“  Netradicinių pamokų metu moksleiviai buvo supažindinti su rašto bei pirmųjų spausdintinių knygų atsiradimo istorija. Edukacijos metu vaikai sužinojo, kaip ir kokiu tikslu atsirado bibliotekos ir jų darbuotojai – bibliotekininkai. Mokiniams buvo pasakojama, kaip ir pagal kokias taisykles knygos turi būti surikiuotos lentynose. 

Mokyklos pradinukai puikiai įsiminė 1958 metus, mat būtent šiais metais Šventosios devynmetės mokyklos bibliotekos inventorinėje knygoje įrašyta pati pirmoji bibliotekos knyga – D. Defo „Robinzonas Kruzas“. Taip pat šios edukacijos dalyviai buvo supažindinti su bibliotekos taisyklėmis, o pirmokėliai dar sukūrė ir savo pirmosios knygos viršelį.  

Mažieji bibliotekos lankytojai išsiaiškino, kad bibliotekoje yra net tik įvairių knygų ar įdomių žurnalų vaikams, kuriuos galima paskaityti arba pasiimti į namus, bet po pamokų čia visada galima ruošti namų darbus bei kartu su draugais žaisti smagius stalo žaidimus.  Galiausiai visi mokiniai turėjo galimybę pavartyti ir pasidžiaugti naujai gautomis knygomis. Tikimasi, jog tokios edukacinės pamokos paskatins vaikus dažniau lankytis bibliotekoje ir mėgautis puikia knygų draugija! 

Bibliotekos vedėja Rima Piktuižienė