Klaidos žinutė

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls - _menu_load_objects() (eilutė 579/home/sventosi/domains/sventosiospm.lt/public_html/includes/menu.inc).

Šventosios mokiniai žygiais ir šypsenomis sveikina Palangą grąžinimo Lietuvai 100-mečio proga

         Rugsėjo 10 d. Šventosios mokykla visai ištuštėjo, tačiau tikrai ne dėl karantino ar pandemijos -  moksleiviai dienai paliko savo mokyklinius suolus, vadovėlius ir kartu su mokytojais, klasių vadovais nuotaikingai išsiruošė į pamažu rudenėjančią gamtą bei saule nutviekstą pajūrį.

         Vyresniųjų 8-10 kl. mokiniai, minėdami Palangos prijungimo prie Lietuvos 100-metį, ištvermingai tądien žygiavo pėsčiomis iš Palangos į Šventąją. Kad žygis tikrai pavyktų ir mokiniams nepritrūktų jėgų ir ryžto, į pagalbą atskubėjo žygių ir turistinių kelių keliukų ekspertas – geografijos mokytojas E. Šalkauskis. Jaunesnio amžiaus mokiniai 5-7 kl. pasirinko kiek trumpesnius atstumus, tačiau taip pat džiugiai nusiteikę ir pasiryžę simboliškai pasveikinti Palangą gražaus jubiliejaus proga. Ketvirtos klasės mokiniai dviračių taku žygiavo iki pat Ošupio upelio ir planavo įveikti 100 km atstumą. Tiesa, ne kiekvienas atskirai, o visi drauge. Tačiau rezultatas pranoko lūkesčius - sudėjus visų šios klasės mokinių nueitą atstumą viršytas 200 km atstumas, kurį mokiniai ir skiria vasaros sostinei - Palangai. 

         1-2 klasių mokiniai penktadienio rytą iškeliavo į ,,Baltų mitologijos parką” ir dalyvavo jau kone tradicinėse ,,Abėcėlės žaidynėse”, kurias organizuoja spec. pedagogė, logopedė R. Martišienė. Varžybose moksleiviai turėjo pademonstruoti ne vien fizinę ištvermę, vikrumą ar greitumą, teko įrodyti, jog net ir pirmokai jau puikiai pažįsta raides, moka abėcėlę ir net geba atskirti dvibalsius. Mažieji mokinukai rungėsi komandose, dėliojo žodžius ir kūrė sakinius. O kaip neapžiūrėsi daugybės Baltų dievų ir deivių skulptūrų, o kaip neišbandysi labirinto vingių ir įvairiausių karstyklių?

        Trečiokai šį kartą pasirinko keliauti iki Latvijos pasienio, o bežygiuodami dar ir svarbią ekologinę misiją atlikti – surinkti visas šiukšles ir pasirūpinti mūsų pajūrio švara. Vaikai laiko paplepėti neturėjo, mat gavo ir dar vieną mokytojos paskirtą užduotį - stebėti, tyrinėti ir pažinti juos supančią aplinką.

          O kad Šventosios mokiniai tikrai nesėdėjo vienoje vietoje ir aktyviai leido laiką rodo ir projekto ,,Mokyklos eina” išmanioji programėlė, skatinanti rinkti kuo daugiau žingsnių ir varžytis su kitomis Lietuvos mokyklomis. Šypsenos nuotraukose – puikios nuotaikos ir prasmingos kultūrinės pažintinės dienos, dedikuotos reikšmingai Palangos sukakčiai, įrodymas.

 Mokyt. Aistė Viskontė

www.palangostiltas.lt