Šauniausios klasės pelnyta kelionė

         Rugsėjo 16 d. mūsų mokyklos dešimtokai, praėjusiais mokslo metais pelnę šauniausios klasės titulą, buvo apdovanoti ne vien nugalėtojų taure, bet ir nemokama edukacine kelione į Platelius, kurią kaip pagrindinį prizą skyrė mokyklos administracija. Nors Plateliai daugiausia garsėja dėl juose esančio Platelių ežero, tačiau šį kartą maudynės didžiausiame Žemaitijos vandens telkinyje, nebuvo šauniausių moksleivių ekskursijos tikslas.

       Dažasvydžiu – militaristinio stiliaus sportu ir pramoga – štai kuo prasidėjo jų taip laukta ir pelnyta kelionė. Pirmiausia dešimtokai, atvykę į ,,kovos“ lauką ir apsirengę specialiai žaidimui skirtais rūbais, įdėmiai stebėjo, kaip instruktorius ruošia ginklus, o kiek vėliau, ir patys į rankas paėmę dažasvydžiui skirtus ginklus, atidžiai išklausė saugumo instruktažo bei taisyklių. Prieš pat įnirtingą mūšį dešimtokai susiskirstė į dvi priešingas stovyklas - ,,Raudonuosius“ ir ,,Paprastuosius“. Prasidėjus kovai, miške nuaidėjo šautuvų garsai, tiesa, norisi atskleisti, jog iš pradžių vis laimėdavo komanda, kurioje buvo merginos. Po to komandų nariai keitėsi, kad žaidimas būtų įdomesnis, o ir bendraklasiai galėtų pabendrauti ir išmoktų bendradarbiauti su kitais. Žinoma, skaudžių kirčių ir mėlynių nebuvo išvengta šio aktyvaus ir pilno netikėtumų žaidimo metu, tačiau visi vieningai pripažįsta, kad tai nė kiek nesugadino puikių emocijų.

         Po gautos adrenalino dozės moksleiviai nuvyko į Šaltojo karo muziejų, kur dalyvavo edukacinėje ekskursijoje buvusiame Sovietų Sąjungos balistinių raketų šachtiniame paleidimo komplekse. Sužinojo, kad jame buvo dislokuotos keturios vidutinio nuotolio balistinės raketos, apginkluotos 2 megatonų galios termobranduolinėmis galvutėmis ir nutaikytos į Vakarų Europą. Taip pat klausėsi pasakojimo apie Šaltąjį karą, jame dalyvavusias valstybes, sunkų ir įtemptą kariškių darbą, apžiūrinėjo nuotraukas, ginklus, bombas, maketus ir propagandinius plakatus, apie kuriuos anksčiau buvo tik girdėję. Mokiniai, nors ir buvo kiek pavargę po aktyvios veiklos gryname ore, bet sugebėjo pademonstruoti sumanumą bei puikias istorines žinias apie Šaltąjį karą, mat prieš kelionę dalyvavo istorijos pamokoje, kurios metu ir sužinojo, prisiminė to meto istorinius įvykius. Autentiškos įrangos muziejuje išlikę nedaug, nes daug kas po sovietų kariškių pasitraukimo per kelis metus buvo išvogta arba suniokota vandalų. Vis tik apsilankymas šiame muziejuje tikrai buvo įdomus ir informatyvus.

         Šaltojo karo muziejus ir buvo paskutinė šauniausios klasės moksleivių kelionės stotelė. Po to visi važiavo namo - kas dalindamiesi nepaprastais įspūdžiais, juokdamiesi, o kas, jaukiai susirangę, išvargę nuo emocijų pliūpsnio, snaudė mokykliniame autobusiuke. Štai kokia sportiška, smagi ir informatyvi buvo šauniausios klasės kelionė!

 

Egidija Japertaitė