Klaidos žinutė

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls - _menu_load_objects() (eilutė 579/home/sventosi/domains/sventosiospm.lt/public_html/includes/menu.inc).

Minėjome Europos kalbų dieną

          Saulėtą rugsėjo 24-osios rytą Šventosios pagrindinės mokyklos moksleiviai kartu su savo mokytojais pradėjo pamokas neįprastai: skambutis visus pakvietė į mokyklos kiemą. Skambant Europos Sąjungos himnui, dešimtokai iškėlė ES vėliavą. Taip prasidėjo renginys, skirtas Europos kalbų dienos minėjimui. Tuo pačiu buvo pagerbtas ir Europos Tarybos garbės vėliavos įteikimas Palangos miestui.

         Mažieji pradinukai šventę pradėjo piešiniais ant asfalto mokyklos kieme. Vyresniųjų klasių mokiniams aktų salėje vyko integruota anglų, rusų, lietuvių kalbų bei istorijos ir geografijos pamoka „Europa“. 5 - 10 klasių mokiniams susibūrus į mišrias komandas ir sugalvojus joms pavadinimus („Pingvinai“, „Žemaičiai“, „Gazuotas pienas“, „Rudieji mokslininkai“, „Morkos“, ir „Grifų gūžta“), prasidėjo protmūšis „Esu europietis, Europos pilietis“. Laikas neprailgo, nes klausimai buvo įdomūs. Per pertraukėles, kurių metu penkių mokytojų komisija skaičiavo etapų rezultatus, mūšio dalyviai žiūrėjo smagius filmukus apie Europos Sąjungą, klausėsi įrašų įvairiomis Europos kalbomis. Drauge praleistas laikas ir parodytos bei naujai įgytos žinios - svarbiausias šios pamokos akcentas, tačiau komisija paskelbė ir nugalėtojus: jais tapo daugiausiai taškų surinkusi „Pingvinų“ komanda. Nuo jų nedaug atsiliko „Gazuotas pienas“ ir „Grifų gūžta“.

         Po nuotaikingo protmūšio visi vėl rinkosi mokyklos kieme, kur turėjo progą ne tik pasigrožėti mažųjų piešiniais, bet ir dalyvauti linksmame Europos judriosios savaitės renginyje. Drauge su lopšelio - darželio „Sigutė“ auklėtiniais smagiai pasimankštinę, visi - dideli ir maži - pasileido ratu aplink mokyklą ir sporto aikštyną. Greičiausiai finalą pasiekė devintokai Osvaldas Narvilas, Mantas Katkevičius ir Kristupas Kuprys. Greičiausiai bėganti mergaitė – septintokė Paulina Senčišina.

          Tokios pamokos ilgai išlieka mokinių atmintyje: įgyjama ne tik žinių, bet ir gebėjimo bendrauti, bendradarbiauti. Smagu buvo visiems – ir mokiniams, ir mokytojams, ir svečiams.

Ingrida Griškėnienė, anglų kalbos mokytoja metodininkė

____________________________ 

http://www.vakarinepalanga.lt/