Klaidos žinutė

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls - _menu_load_objects() (eilutė 579/home/sventosi/domains/sventosiospm.lt/public_html/includes/menu.inc).

Lietuvos Dainų šventėje "Kad giria žaliuotų"

Liepos 4-6 dienomis mūsų mokyklos mokiniai dalyvavo Lietuvos Dainų šventėje „Kad giria žaliuotų“, šiemet mininčioje jubiliejinę 100 metų sukaktį. Po kelias dienas trukusių ilgų ir varginančių repeticijų, liepos 6-ją - Lietuvos Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną, jaunieji dainininkai pagaliau pasitiko baigiamąją Dainų dieną. Prieš prasidedant finaliniam koncertui, dalyviai džiaugėsi šventinėmis eitynėmis nuo Vilniaus Katedros aikštės iki Vingio parko, kuriame susirinko tūkstančiai dainos mylėtojų (378 chorai, beveik 12000 atlikėjų) ir nesuskaičiuojama galybė dainą mylinčių žiūrovų. Po šventinio pučiamųjų orkestro pasirodymo, 21.00 val. tradiciškai buvo sugiedota Tautiška giesmė, tą pačią dieną ir valandą nuskambėjusi lietuvių lūpose visame pasaulyje. Vėliau, tarus sveikinimo žodį Lietuvos Respublikos Prezidentui Gitanui Nausėdai, iki pat vidurnakčio energingai liejosi dainos - atrinkti skambiausi ir svarbiausi kūriniai, pasak šventės organizatorių, įprasminantys mus kaip dainuojančią, kūrybingą tautą, skirtingais balsais atliepiančią tuos pačius dainos žodžius.

Visos dienos renginiai, kaip teigė mūsų jaunieji dainininkai, buvo kažkas tokio nepatirto ir nerealaus! Patiko viskas – net ir sunkios, varginančios repeticijos, ir pirmąją dieną lydėjęs lietus, ir kaitrios saulės spinduliai Vingio parko estradoje, ir klaidūs pasivaikščiojimai po Vilnių, ir naktinis gyvenimas mokyklos sporto salėje, ir netgi maitinimas (žinoma, ne kaip pas mamą, bet irgi buvo skanu)! Nauji draugai, muzikos jėga, dainos galia – įspūdingos ir nepakartojamos akimirkos, išliksiančios visam gyvenimui!

Ačiū už draugystę Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos jaunių chorui, Ačiū už pagalbą ir nuolatinę  priežiūrą mamoms Ingai ir Kristinai, Ačiū muzikos mokytojui Edmundui Jucevičiui už suteiktą galimybę taip (!) dainuoti ir džiaugtis, Ačiū visiems, buvusiems drauge!